Skip to content
A panorama of a puffin in front of a mountain and a beach in Iceland

Island

Levné letenky na Island

Vítejte v Reykjavíku, nejsevernějším hlavním městě světa a menší metropoli plné úžasných rozporů. Hlavní (a jediné město) Islandu je překvapivě barevné a přívětivé místo, plné života. Reykjavík, známý svou živou atmosférou a okouzlujícím nočním životem, se vyznačuje rovněž vzkvétajícím kulinářstvím a světově proslulou uměleckou scénou.

Zážitek sám o sobě je i 40minutová jízda z mezinárodního letiště Keflavík do Reykjavíku. Černá lávová pole, geotermální pára a modré hory poloostrova Reykjanes kontrastují s malebným ledovcem Snæfellsjökull na druhé straně velkého zálivu. A k tomu připočtěte nedávnou erupci sopky, po které v oblasti zůstalo zcela nové, rozsáhlé lávové pole. Snad největší atrakcí a kouzlem Reykjavíku je jeho plnohodnotný městský život v tak těsné blízkosti nedotčené divočiny Islandu.

Mezi místní oblíbené atrakce patří veřejné bazény připomínající lázně, bary v centru města a túry v lávových polích a horách po celém Reykjavíku nebo podél jeho pozoruhodného pobřeží. A pokud máte o své dovolené ambicióznější představy, proč se nevydat na projížďku na islandském koni, zažít luxusní koupel v Modré laguně, spatřit polární záři na nočním výletu, nevydat se na pozorování velryb ze starého přístavu v Reykjavíku nebo projet se lodí po ledovcové laguně?

To vše platí o Islandu. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše představy o cestování, Island vás jistě překvapí svou dramatickou přítomností, přírodními divy a okouzlující atmosférou. Pokud hledáte kouzelný a nezapomenutelný zážitek v klidu a pohodlí, tou správnou destinací je pro vás Reykjavík.